Szemben a nappal – Ingyenes előadás

 
 

Helyszín: Dunakapu tér, Győr
Időpont: 2021. augusztus 29. 20:00

A három részre szakadt Magyarország határain végvári harcok dúltak. Az Oszmán birodalom a század végén hatalmas hadakat indított az északnyugati határvidék felé. A török sereg elfoglalta Tatát, Komáromot, Szentmártont, és végül 61 napos ostrom után Győr vára is Szinán pasa kezére került. Sokáig úgy tanították, hogy a győri vár akkori védője, az egyik legkiválóbb császári hadvezér – gróf Ferdinánd Hardegg - pénzért adta el a töröknek a várat, és ezért az árulásáért egy évvel később, Bécsben ki is végezték. Ám egy elismert magyar
hadtörténész a múlt század végén alaposabban átvizsgálta történetét, és arra a megállapításra jutott, hogy Hardegg nem volt áruló. Éppen ellenkezőleg: őt árulták el – a sajátjai.

Hardegg Ferdinánd áldozat volt, és a győri ostrom túlélőinek hőse. Az ő históriáján keresztül szeretnénk tovább fényesíteni 750 éves királyi városunk patinás történetét.

Játsszák:
Bede-Fazekas Csaba, Janisch Éva, Maszlay István, Czakó Julianna,
Török András, Somogyi István, Márkus Krisztián, Molnár Zsolt, Vándor Attila,
Posonyi Takács László, Molnár Erik, Koppány Zoltán, Karácsony Gergely,
Mohácsi Attila, Kszel Attila, Németh Eszter, Klinga Péter
valamint Molnár Sarolta, Schlag Lujza, Pintér Anna, Losonc Maya, Lukács Zsófia,
Haszonics Anett, Búza Gábor, Pongrácz Barna

Díszlet és Jelmez: Gloria von Berg
Zene és dalszöveg: Szücs Péter Pál
Koreográfia: Fekete Miklós
Rendezőasszisztens: Molnár Virgínia
Írta és rendezte: Kszel Attila

2021. augusztus 19.

MEGOSZTOM

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to Google Plus

Olvassa el ezt is!

  • Bevezető kép
  Szemben a nappal – Ingyenes előadás
  Helyszín: Dunakapu tér, GyőrIdőpont: 2021. augusztus 29. 20:00A három részre szakadt Magyarország határain végvári harcok dúltak. Az Oszmán birodalom a század végén hatalmas hadakat indított az északnyugati határvidék felé. A török sereg…
  2021. augusztus 19.
  • Bevezető kép
  Országos Színházi Évadnyitó – Összművészeti Gála
  750 éves királyi városunk adhat otthont a jubileumi tizedik országos évadnyitónak augusztus 30-án. Végre újra találkozhatunk a Győri Nemzeti Színházban. Ahogy ígértük, szélesre tárjuk kapuinkat és egyúttal meghívjuk Önöket egy összművészeti gálára,…
  2021. augusztus 17.